Pea ees, tundmatus kohas mägedesse

Juba eelmisest aastast jäi Võrumaal toimunud o-hooaja avapaugust nimega Karjalaskevõistlus mällu hää tunne. Ilm oli ilus, jooks oli suhteliselt lihtne ja kulges hästi. Mõeldud, tehtud, leidsime end ka sel aastal juba reede õhtul Võrust, Kubija hotellist (Sixten Silla nimelisest toast!!). Lisaks kahele päevasele jooksule võtsime seekord uljalt ette ka ühe öise ehk kroonisime täielikku treenimatust kolme võistlusega kahe päeva jooksul.

Etteruttavalt võib öelda, et eelmise aasta muljega ühist pakkus ainult kaunis ilm. No ja orienteerumistehniliselt polnud seegi kord kuigi raske. Hästi ei läinud aga kahjuks midagi.

Tavaraja (6km) alguses seadsin endale eesmärgiks mitte jääda kõige viimaseks. Hinnates oma nelja konkurenti sain aru, et ainult ühte neist on reaalne lootus võita, kuna varasematel aastatel olen seda korduvalt teinud. Metsa kohale jõudes nägin aga, et sellega need lootused ka piirduvad, kuna esimest mäenõlva jalaga katsudes hakkasin ma koheselt otsi andma. Seisad sisuliselt paigal, proovid mudas pidepunkte leida, jalad on ääreni piimhapet täis, ja ainult kõõksud hinge. Võib ju arvata, et talvel kord nädalas 3-4km joostes pole vorm väga halvenenud, aga reaalsusele näkkuvaatamine on sel juhul füüsiliselt valus.

Kuna finišis selgus, et minu ainus teoreetiline konkurent on katkestanud, purunes  eesmärk mitte viimaseks jääda haledalt. Ülejäänud kolmest naisest kahele kaotasin kolmandikuga, kolmandale kuue ja poole minutiga, minu ajaks 1:10:58.

Vahepeal lebotasime poolsurnuna hotelli saunades, mina lisaks veel poolteist tundi voodis, kuni teised õhtust sõid (mina tellisin juustupalle ja sõin päeval ostetud saiakesi). Kella üheksa eel tagasi Puigale võistluskeskusse jõudes keeras mul kõhus, peal olid külmavärinad ja kahe kõrva vahel keerles udu. Nii polnud imestada, et kuigi tegu oli sprindivõistlusega, sai hea konkurent Ingrid Piht mind juba kolmandas punktis minutiga kätte. (Teel esimesse punkti ma isegi seisin korraks, et aru saada, milline osa kollakas-pruunikast kaardinurgast on õieti asfalttee. Sprindis EI seista.)

Mõne punkti püsisin Ingridiga koos, aga kuna minu kompass kiskus mind oluliselt rohkem paremale kui tema oma teda, kadus ta peagi. Õigus oli mõistagi Ingridi kompassil. Minu üllatuseks ei olnud sealtmaalt aga sugugi enam tegu linna-, vaid pesuehtsa metsajooksuga. Kogemus tipnes suhteliselt kiirevoolulise jõe ületusega mööda kohta, mis kaardil näis sillana, kuid tegelikult oli silla vundamendi riismetest tekkinud koolmekoht. Oli värskendav küll 🙂 Kogemuse paremaks analüüsimiseks ootas teisel pool jõge mudane seinakujuline kallas, kus turnides oli aega rahulikult mõtteid mõlgutada.

Kuna sellel distantsil olid klassid N35-45 koos, õnnestus mul ühte N45 klassi naist Maarit ka võita. Kõige noorem ja särtsakam pidin passi järgi olema mõistagi mina. Eelviimane koht tähendas ühtlasi kolmandat, mis tõi muide isegi auhinna – meie enda hotelli spaa kinkekaardi. Eks siis näis, millal ma jälle Võrumaale sauna satun.

Üllataval kombel tundsin ma järgmisel hommikul pärast kaheksatunnist und ennast kõvasti paremini. Ju õnnestus õiges asendis magada. Tulemus tuli küll identne eelmise päevase jooksuga – aga üllatuslikult oli enesetunne palju parem ja ma tajusin juba, nagu kontrolliksin oma minekut mina ise, mitte kurjad seinakujulised mäed. 3,6km raja läbisin ajaga 40:09 (võitjatele kaotasin protsentuaalselt sama palju kui päev varem, nemad jooksid 30min ringis). Katkestanud konkurendil ilmselt juhtus midagi ja teisel päeval ta starti ei jõudnudki.

On esmaspäeva õhtu ja ma olen endiselt sellest jooksust väsinud. Kokkuvõttes olen muidugi väga rahul (jah, muidugi!) ja mõtisklen huviga, kas sellest hooajast ka midagi paremat õnnestub välja pigistada.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s