Pikk öö Vasalemma metsas

Kolmapäeval sain maha ühe oma viimase aja vearohkema jooksuga. Süüdistada võib mulle äsja külla saabunud külmetust koos kurguvalu ja köhaga, aga sörkida ma iseenesest täitsa jaksasin. Lihtsalt mõttetegevus ei jaksanud ning eelistas sörkimise asemel sihitult ringi luusida.

Niisiis, Tallinna MV öisel tavarajal, N35 klassi puudumisel eliitklassis N21, distantsiks linnulennult 6,5km. Esimesed kuus punkti alistusid päris kergesti, sain kätte minust neli ja kuus minutit eespool startinud konkurendid, kellest ühega jäingi koos tiksuma. Teel seitsmendasse nägin, et tema keeras suure tee ristis paremale, mina otsustasin minna otse edasi ja hiljem paremale, lihtsalt et mitte Kertuga kokku jääda. Sain punkti ilusti kätte, aga ei näinud Kertut ei punkti läheduses ega hilisemal pikal sirgel teel kaheksandasse. Ahaa, tegi vea, järeldasin ma.

Minust neli minutit hiljem startinud tippklassi tegija, klubikaaslane Grete sai mu ka kätte alles kaheksandas punktis, mis oli täitsa hea tase. Kahjuks nägin Gretet peagi seejärel asfalttee ääres kägaras maas – oli kukkunud ja vigastanud äsja lõikusel käinud põlve ning otsustas katkestada. Lubas ise võistluskeskusse tagasi kõmpida ja mina jätkasin. Aga nüüd läks kõik hoopis teisiti.

Kümnenda punkti järsakuna kahtlustasin järjepanu mitut vale järsakut. Seejärel nägin kauguses lähenemas lampi, mida pidasin ilmselt õigustatult Kertu omaks. Meie klass oli üks viimaseid, kes rajale lasti, suurt kedagi teist enam metsas polnud. Otsustasin kiiresti punktist jalga lasta, et oma tulega mitte talle suunda kätte näidata – ja sattusin vasakule minnes mitte kahe aia vahele, vaid ilma piirdeta aeda sisse. Mitte midagi ei klappinud, aiast läbi ei saanud, koerad lõugasid, tükk aega läks arusaamiseks, mis värk on.

Enda peale pahasena jõudsin lõpuks 11. punkti lähistele, oletades, mitu minutit Kertu mult nüüd tagasi on võitnud (arvasin miskipärast, et ta startis minust kõigest kaks, mitte kuus minutit varem, ja olin sellevõrra murelikum). Ennäe imet, otse minu ees kargaski võsast välja Kertu ja pistis ajama juba järgmise punkti poole. Mina veetsin aga mitu-mitu minutit sealsamas võsas, enne kui talle järele sain.

Jälle läks ta mul käest, tõdesin hapult, ja jätkasin. Aga ei tulnud jätkata rohkem kui 13. punkti kanti, kui jälle, nagu kolm kopikat, leidsin selle ümbruses tuhlamas Kertu. Ta tegi mulle ka teene ja juhtis mu tähelepanu sellele, et ühel hetkel olin ma punktist pimesi möödumas. Aitäh. Kuigi ilmselt oleksin ta liikumist jälgides sellest ka ise aru saanud. Jätkasime koos ja koperdasime pärast liiga paremale kaldumist 14ndasse. Sealt edasi mõtlesin mina aga uhkelt läheneda 15ndale paremalt läbi võsa ja ennast kiviaeda kinni joosta. Mis aga metsas nähtavasti puudus, oli see kiviaed ise. Koperdasin ja kobistasin, nägin Kertu lampi lahkumas, aga ei saanud aru, kust täpselt ta tuli. Lõpuks koba peale jõudsin punkti kohale.

Jälle läks ta mul käest, tõdesin hapult (jah, jälle), ja jätkasin. Ilmselt oli aga närv sees ka mu tagaaetaval, kuna juba enne 16. punkti leidsin ta taas kord enda eest teerajalt. Edasi liikusime sõbralikult koos ja kuigi Kertu finišeeris pisut enne mind, sain ma aru, et ka neist oletatavast kahest minutist tegi ta tasa vaid sekundeid.

Peagi finišeeris ka teine minu poolt varem kinni püütud konkurent ja hõivasimegi kenasti viimased kolm kohta. Minu aeg oli 1h20min, võitjal, noh, mis siin salata, 49min.

Selle taustalt on hea täna startida Jüriöö teatejooksul, kus Grete kõrvalejäämisel (toosama kukkumine osutus oodatust tõsisemaks), kuulun mina mitte klubi kolmandasse, vaid juba teise võistkonda. Kuna tervis vahepeal pole kahjuks paranenud, on see nagu mäng jokkeritega – vormist saad aru alles siis, kui põlve maast tõstad ja suruma hakkad. Õnneks vähemasti on naised teises ja neljandas vahetuses (mina olen neljandas), esimeses vahetuses oleks närv suurem ja kurbus teistest mahajäämise üle veidi sügavam.

IMG_0496

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s